מטרת ניתוח אף הינה לשנות את מבנה האף ולהתאימו למבנה הפנים. ניתן לבצע את ניתוח האף מגיל 16 ואילך, וכן ניתן לשלב את הניתוח האסתטי עם ניתוח מחיצה וקונכיות.

מהלך הניתוח:

ניתוח האף מבוצע בהרדמה כללית  ואורך כשעה. הניתוח מתבצע בחתכים פנימיים, כך שלא נראות צלקות בניתוח זה. לעיתים מתבקש לעשות שינוי  בנחיריים  ונדרש לבצע תפירה בבסיס הנחיריים – אך אזור זה מתרפא מצוין. השינוי המתבצע בניתוח הינו בשלד הגרמי והסחוסי של האף, והעור מתאים עצמו לצורה ולממדים החדשים לאחר הניתוח. כמו כן, ניתן לבצע בניתוח האף בין היתר את השינויים הבאים: להסיר גבנון, להצר את האף, לשנות את צורת הנחיריים, לעדן את קצה האף ולשנות זווית בין האף לשפה ולקצרו .

מכיוון והאף הינו חלק מרכזי בפנים, ישנה שימת דגש לכך שהשינויים יבוצעו מתוך מטרה שהאף יהיה פרופורציונלי לפנים. לעיתים ניתוח אף משולב עם ניתוח הגדלת הסנטר על מנת להשיג תוצאה הרמונית בפנים. ניתוח הסנטר מבוצע לרוב מתוך חתך בתוך הפה שדרכו מוכנס שתל סיליקון קטן, זאת במטרה לעצב את הסנטר גם באופן פרופורציונלי לאף ולפנים.

לאחר הניתוח האף נחבש על ידי גבס פלסטי למשך שבוע. מיד עם הסרת הגבס ניכרת תוצאה מידית, אך תוצאה סופית נראית בצורה מיטבית לאחר כחצי שנה.