הניתוחים הבריאטרים – קיצור קיבה, מעקף קיבה וטבעת, הפכו כיום לאמצעי נפוץ מאוד לירידה חדה במשקל, זאת לצד הדיאטות היעילות. לא פעם, לאחר השלת קילוגרמים עודפים וירידה דראסטית במשקל, נוצר מצב של עור מדולדל באזורים שונים בגוף.

אנשים רבים שעברו תהליך הרזיה משמעותי שכזה פונים למנתח פלסטי, במטרה לטפל במקומות בהם ישנו עודף עור מדולדל ובכדי לעצב מחדש את הגוף. והניתוחים לעיצוב הגוף נותנים לכך מענה.

הניתוחים הפלסטיים הפוסט בריאטרים מתייחסים למעשה לכל איבר בגוף בו ניכר עודף והידלדלות של העור, בעקבות הירידה המשמעותית במשקל. כאשר בין האזורים הנפוצים ביותר בהם מבצעים בדרך כלל את הניתוחים מהסוג הזה ניתן לציין את אזורי הזרועות, הירכיים והישבנים.

ניתוחי מתיחת בטן, מתיחת פנים והרמת חזה למשל נכללים בקטגוריה מעט שונה. ולמידע מפורט יותר אודותיהם, אתם מוזמנים לבקר בעמוד הייעודי שלהם באתר.

מהלך ניתוח עיצוב הגוף:

ניתוחים פוסט בריאטריים לעיצוב הגוף נחשבים לניתוחים גדולים בכירורגיה הפלסטית אסתטית. הם עורכים מספר שעות, וזמן ההחלמה הנדרש לאחריהם הינו מספר שבועות. מכיוון שכך, לטעמי רצוי לבצע ניתוח באזור אחד או שניים בגוף בפעם אחת, זאת בכדי לאפשר לגוף להתאושש מהניתוח הגדול יחסית. במידה ונדרשים ניתוחים נוספים מסוג זה, ניתן לבצע אותם כעבור שלושה עד שישה חודשים.

במהלך הניתוח יש צורך לבצע חתכים נרחבים, על מנת לכרות את עודפי העור. כאשר אורך החתך הינו נגזרת של כמות העור העודף, אותו אנו מבקשים לכרות. חשוב לדעת שאיכות העור עמה אנו עובדים בניתוחים הללו לרוב בינונית. קיימים סימני מתיחה מרובים והעור אינו אלסטי- דבר שלא ניתן לשנותו. יחד עם זאת, אני משתדל להסתיר את החתכים הניתוחיים ולמקם אותם במקומות בהם הם יראו פחות וירפאו היטב. ולכן גם התפירה הינה עדינה ונעשית באמצעות תפרים פנימיים נספגים.

לעיתים במהלך הניתוחים הללו מבצעים גם שאיבת שומן מאזורים ומקומות שלא הגיבו לניתוח הבריאטרי או לדיאטה, לשם השגת תוצאה מיטבית.

לאחר הניתוח יש ללכת עם ביגוד אלסטי למשך מספר שבועות.

אזורים נפוצים לביצוע הניתוחים:

ניתוח זרועות: ניתן לבצע לעיתים בחתך מוגבל בבית השחי, אך לרוב יש לבצע גם חתך לאורך החלק הפנימי של הזרוע, עד למרפק.

ניתוח ירכיים: ניתן לבצע בחתך מוגבל מהמפשעה ועד לקפל הישבן, אך לרוב יש להוסיף חתך גם בחלק הפנימי של הירך עד לברך.

ניתוח הרמת ישבנים: מתבצע לרוב בחתך גבי מעל הישבנים כהמשך לחתך מתיחת הבטן, ואז הניתוח נקרא – הרמת גוף. בניתוח הרמת ישבנים אנו גם ממלאים על פי הצורך את נפח הישבנים שהידלדל.

ניתוח עיצוב והגדלת ישבנים יכול להיעשות גם באמצעות הזרקת שומן: שומן שנלקח ממקום אחר בגוף. או באמצעות השתלת שתלי סיליקון בישבנים.