מטרת ניתוח מתיחת בטן הינה להיפטר מעודפי עור ושומן בשיפולי הבטן ולטפל ברפיון מעטפת השרירים של דופן הבטן.

מהלך הניתוח:

ניתוח מתיחת בטן מבוצע בהרדמה כללית ואורך כשלוש שעות. הניתוח משולב פעמים רבות עם שאיבת שומן אשר מסייעת בעיצוב הבטן ובמתיחת העור. הניתוח מבוצע דרך חתך בשיפולי הבטן בדומה לחתך קיסרי מאורך. הוא נתפר על ידי תפרים פנימיים נספגים, ובדרך כלל מכוסה על ידי התחתונים או בגד הים.

דרך החתך בשיפולי הבטן מתבצעת הפרדה  של העור והשומן עד לקשת הצלעות. הטבור נישאר מקובע למקומו ומופרד מהרקמות שמסביבו, וסביבו יהיה גם סימן בתום הניתוח. פעולות אלו נדרשות על מנת לנייד את העור והשומן של דופן הבטן ולמותחם כלפי מטה. כמו כן, לפני סגירת דופן הבטן מעטפת השרירים של דופן הבטן מחוזקת ונמתחת על מנת לתת מסד מתוח ושטוח למתיחת הבטן, ובהמשך עודפי העור והשומן נכרתים והחתך הניתוחי נתפר.

ניתוח מתיחת בטן דורש החלמה של כשלושה שבועות  ולבישת מחוך או חגורת בטן במשך כחמישה שבועות. כמו כן, עקב החיזוק של דופן הבטן ההליכה הינה כפופה בשבוע הראשון, ויש להימנע מהרמת משאות כבדים ומאימוץ יתר של דופן הבטן.

מיני מתיחת בטן:

כאשר עודפי העור והשומן  בבטן הינם קלים ומרוכזים בעיקר בבטן התחתונה, וכאשר דופן הבטן והשרירים הינם חזקים, ניתן לבצע מיני מתיחת בטן. ניתוח זה יעיל בטיפול בעודפי העור והשומן רק בבטן התחתונה. דרך חתך בשיפולי הבטן השומן נשאב ומוסרים עודפי העור. בניתוח זה אין ניוד של רקמות הבטן העליונות ואין חתך סביב הטבור ולכן ההחלמה מניתוח זה קצרה יותר.