אחת התמורות הגדולות שחלו בכירורגיה הפלסטית של הפנים, הינה היכולת לטפל באופן שמרני ובטוח בקמטים ובקפלים בפנים. באמצעות טכניקות הזרקה שונות, ניתן כיום להזריק חומרי מילוי אל מתחת לקמטים או לשקעים שנוצרו, ועל ידי כך להרימם ולהעלימם כמעט לחלוטין.

עם השנים וההתבגרות, הפנים מאבדות מהנפח שלהן ונוצרים קמטים ושקעים, בין היתר כתוצאה מצניחת מסוימת של הרקמות הרכות בפנים- כמו השקעים בצידי האף או בצידי הפה. באמצעות הזרקה של חומרי מילוי ייעודיים ניתן כאמור לתת מענה לתופעה זו, למלא את הקמטים והשקעים ולהשיב את הנפח לפנים. גם לאזורים כמו עצמות הלחיים או הלסת למשל.

הטיפול יעיל בעיקר בקמטים פאסיביים- הקיימים גם ללא פעילות של שרירי הפנים. בהמשך לכך, יש לציין כי לא ניתן להעלים קמטים או שקעים באופן מוחלט. כך גם לגבי קמטים עמוקים שכבר נחרצו מאד בעור, ניתן לשפר את נראותם אך לא להעלימם. כמו כן, במצבים בהם הפנים נפולות או שהקמטים מרובים מאד, קיימים טיפולים אחרים כדוגמת קילוף פנים או מתיחת פנים שההזרקות אינן תחליף עבורם.

חומרים המיועדים למילוי קמטים בפנים:

ישנם מספר חומרים אשר משמשים למילוי קמטים בפנים, כשרובם מבוססים על חומר הנקרא חומצה היאלורונית- חומר המצוי באופן טבעי בדרמיס .החומרים השונים הינם בעלי דרגת סמיכות משתנה, ומיועדים להזרקה באזורים ובעומקים שונים בפנים. לרוב הם מכילים בתוכם גם חומר אילחוש מקומי, זאת בנוסף לקרם האלחוש שניתן על ידי הרופא להרגעת המקום בטרם ההזרקה.

חומרי המילוי הינם זמניים. הם מתחילים את תהליך הספיגה שלהם מיד עם הזרקתם, ומיועדים לשמור על הנפח לתקופה של כחצי שנה עד שנה, תלוי בסוג ובכמות החומר.

היכן כדאי לבצע מילוי קמטים בפנים?

קיימים חומרי מילוי רבים בשוק, אך חשוב לוודא שהגורם המטפל משתמש בחומרים בטוחים ומאושרים, (אף על פי שאלה עשויים להיות מעט יקרים יותר). זאת מתוך מטרה לקבל תוצאה טובה, בטוחה אשר תחזיק מעמד לטווח ארוך יותר.

כמו כן, ישנם רופאים ואף גורמים שאינם רופאים אשר מבצעים הזרקות. אני ממליץ לבצע את ההזרקות למילוי הקמטים רק אצל רופא המומחה לכך, אשר משתמש בחומרים מאושרים ואיכותיים, בכמויות מדויקות ובטכניקות ההזרקה המתאימות. זאת על מנת לשמור על בריאותך וכדי לקבל תוצאה הולמת ומשביעת רצון.