המטרה של ניתוח הרמת גבות הינה להקנות לאזור העיניים מראה אסתטי, פתוח ורענן. בהתבוננות על תמונות של נשים עם גבות בעלות מראה אסתטי ולא עייף, ניתן להבחין שהחלק העיקרי אשר תורם למראה הרענן וההרמוני באזור העיניים הינו החלק הצידי של הגבות, ולכן בו אני מתמקד  בניתוח. כיום ישנה מודעות יתרה להליך זה, ואכן נשים רבות פונות בבקשה לשנות את מראה הגבות.

לפני הניתוח מתבצעת בדיקה יסודית של האזור ובמהלכה נערכת סימולציה חשובה של הרמת החלק הצידי בגבות אל מול המראה. כן מאובחן מהו הכיוון והמיקום המדויק בגבה שבו נדרשת ההרמה. יש לציין שלא כל אחת מתאימה להרמה צידית של הגבות ולכן חשוב מאד לבצע איבחון מדויק טרם הניתוח.

התופעה של גבות נפולות מתרחשת לעיתים כחלק מתהליך ההתבגרות, ומשווה לעיניים מראה עייף תמידי. במקרים אלו ניתוח ההרמה הצידית של הגבות מבוצע לרוב בשילוב עם ניתוח עפעפיים עליונים.

שיטות לביצוע הרמת גבות:

קיימות שיטות רבות להרמת הגבות, מה שמעיד שאין רק שיטה אחת יעילה. בין השיטות ניתן לציין למשל את השימוש בבוטוקס וחומרי מילוי, את השימוש בחוטים ובאביזר מיוחד המסייע בהרמה, וכן את הניתוח האנדוסקופי להרמת הגבות.

מתוך ניסיוני הרב, אני מוצא שהרמה ישירה של הגבות בניתוח המבוצע דרך חתך של כ 4 ס”מ בקו השיער הינה השיטה היעילה ביותר. בניתוח זה העור והגבה מופרדים משריר המצח ומורמים, כך שהגבה מתרפאת בעמדה גבוהה יותר- על פי המטרה המדויקת אותה אנו מבקשים להשיג.