השינוי

אישה או גבר הפונים למנתח פלסטי, מבקשים לבצע שינוי. מהותה של הכרורגיה הפלסטית הינה בביצוע שינוי – שינוי מהמצב הקיים. השינוי שמתבצע הינו שינוי פיזי במהותו, המתבצע בעזרת איזמל המנתח, כישוריו הטכניים, תפיסתו האסטתית וניסיונו של המנתח.

אולם הכמיהה לשינוי פיזי מלווה גם ברצון לשינוי נפשי ופנימי. רצון להראות טוב יותר על מנת להרגיש טוב יותר עם עצמנו, עם גופנו ועם הזולת. להראות טוב יותר על מנת לתקשר טוב יותר ולעיתים על מנת להיות מושכים יותר. לעיתים הרצון לשינוי גופני מונע על ידי משאלות סמויות שאף המטופל/ת אינם מודעים להם כדוגמת ״אם אבצע שינוי אמצא בן/בת זוג, אזכה באהבה, אמצא עבודה ואצליח בקריירה״

לעיתים הציפיות לשינוי של הפונים לייעוץ הינן בלתי מציאותיות. ציפיות אלו ניזונות מעולם הפנטזיות הפנימיות, מפרסום משלה ובלתי אחראי.

ואכן, בידי כמנתח פלסטי כלים רבי כוח לבצע שינוי. הכרורגיה הפלסטית המודרנית מאפשרת לבצע שינוי משמעותי במראה הגוף בצורה בטוחה, אמינה, טבעית ומדוייקת.

אחריות גדולה רובצת על כתפי כמנתח פלסטי. האחריות להגיע לסיום תהליך השינוי עם מטופל/ת מרוצה ובריא/ה.

לשם כך דרוש בראש ובראשונה קשר טוב, אישי-ישיר, מבין ואיכפתי בין המטופל/ת לבין הרופא המנתח. קשר זה, יוביל להבנה מלאה ועמוקה של השינוי הרצוי והאפשרי ויוביל להצלחת הניתוח.

כלל מספר אחד בתחילת התהליך – תחושה של הבנה, נגישות, נינוחות עם המנתח. תחושה של הבנה  עד הסוף וקבלת  כל המידע על הניתוח ועל תהליך שאת/ה עומדים לעבור עד תומו. תחושה שתוכלו לפנות ישירות למנתח בכל שאלה, בכל זמן, גם בתקופה ארוכה לאחר הניתוח. תחושה של מקצועיות ואמינות.

בעולם בו אנו חיים, המוקף פרסומות, מיסחור, יחסי ציבור, עיתונות אגרסיבית, קליניקות מפוארות ומרובות, מזכירות ומתאמות חשוב לזכור בבחירת המנתח המומחה את חשיבות הליווי והקשר האישי והבלתי אמצעי בתהליך השינוי.

צרו קשר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לייעוץ חייגו 03-744-0111


תוכנית טיפולית

קיים שוני גדול בין פונה אחד למשנהו ואין מקרה אחד דומה לזולתו, אף שמדובר באותו ניתוח פלסטי.

השוני מתבטא בציפיות של הפונה ואישיותו, באיכות העור והרקמות, בסימטריה בין שני צידי הגוף, בפרופורציה בין האברים והחלקים השונים.

השוני מתבטא גם ברגישויות שונות, בצורה שונה של ריפוי בין אנשים שונים, במחלות הרקע, בגיל הפונים ותפיסתם האסטטית. משום כך אני בונה לכל פונה ופונה תוכנית ניתוחית וטיפולית אישית. תוכנית זו ניבנת ביחד עם המטופל/ת תוך הבנת בקשותיה/תיו ובחירת הטכניקה הניתוחית המתאימה לאחר דיון עם הפונה.

לשם כך נידרש היום מכל מנתח פלסטי מומחה שליטה בכמה טכניקות ניתוחיות התעדכנות מתמדת ויצירתיות בפתרון בעיות.

לעיתים התכנית הניתוחית דורשת הכנה טרום ניתוחית (כמו הכנת העור לניתוח מתיחת פנים) ותכנית טיפולית לאחר-ניתוחית (כמו מסאז׳ים לאחר שאיבת שומן).

התכנית הניתוחית הינה לב ליבו של הניתוח הפלסטי. זוהי בבחינת תוכנית המבנה של הארכיטקט לפני התחלת בניית המבנה או כתיבת התסריט לפני התחלת צילומי הסרט. היא קורמת עור וגידים כחלק מהקשר האישי בין המנתח הפלסטי למטופל/ת. התכנית המדוייקת אינה משאירה מקום לאילתורים ומהווה את בסיס ההבנות בין המנתח למטופל/ת.

כל מנותחת מלווה על ידי מטופלת \ מתנדבת שעברה את אותו ניתוח לאורך כל התהליך


בטיחות

ייחודה של הכרורגיה הפלסטית האסטתית בכל שאינה מטפלת במחלה. ברוב הניתוחים המנותחים הינם אנשים בריאים וחלקם מעולם לא עבר ניתוח. הניתוח הפלסטי הינו ניתוח בחירה.

בניתוח פלסטי, בצד במטרה החשובה של השגת השינוי האסטטי המצופה, קיימת מטרה נוספת חשובה לא פחות והיא אבטחת בטיחות התהליך הניתוחי והלאחר ניתוחי.

לכן אני מבצע את הניתוח בטכניקה בטוחה, עם מיכשור מתאים, בסביבה בטוחה ומתאימה, עם הכנה מתאימה על מנת להעביר את המטופל/ת במסלול השינוי בצורה הבטוחה ביותר.


סיכונים וסיבוכים

בכל ניתוח פלסטי קיימים סיכונים וסיבוכים אפשריים.

אף שבכל ניתוח פלסטי ישנם שיקולים אסטטיים ואמנותיים שונה הניתוח הפלסטי מפיסול. הרקמה החיה בה אני עובד כמנתח פלסטי מגיבה לעיתים לפעולה הניתוחית באופנים שונים כמו דימום, נפיחות, כאב, זיהום, והצטלקות.

קיימת שונות בין אדם לאדם בתגובה לניתוח ובאופן הריפוי.

לכל ניתוח ספציפי סיכונים וסיבוכים אפשריים הנובעים מאופי האיבר המנותח, תפקידו, מבנהו, האנטומי והטכניקה הניתוחית בה אני משתמש.

בפגישת הייעות טרם הניתוח אני מסביר את הסיכונים והסיבוכים האפשריים בניתוח והדרכים הנינקטות על מנת למנעם. אחריותי כרופא פלסטיקאי מומחה הינה לשקלל את הסיכונים והסיבוכים האפשריים בניתוח מסויים לגבי מטופל מסויים ולבחור בטכניקה המתאימה על מנת להמנע מסיבוכים וסיכונים.

רובם המכריע של הניתוחים הפלסטים כאשר הם מבוצעים על ידי רופא מומחה מנוסה בשיקול דעת מעמיק הינם בטוחים. יחד עם זאת חייב כל מנותח להבין שישנם סיבוכים וסיכונים שהינם בלתי נמנעים ונובעים מעצם הפעולה הניתוחית.

המטופל הבוגר, לאחר שקיבל הסבר מפורט מהרופא המנתח על הסיכונים והסיבוכים האפשריים, יתרונות וחסרונות של השיטה הניתוחית, מקבל על עצמו את העובדה שסיבוכים ניתוחיים הינם אפשריים.

אחריותי כרופא פלסטיקאי מומחה הינה כשל טייס מיומן ומומחה המביא את נוסעיו ליעדם, לאחר בחירת המסלול המתאים, בצורה בטוחה ובשאיפה לאפס תקלות.


מסירת מידע

בכרורגיה פלסטית אסטטית יותר מכל דיסיפלינה אחרת, המטופל/ת שותף/ה לתהליך הניתוח והשינוי. לשם כך אני מעמיד לרשות כל מטופל/ת את כל המידע הקיים לגבי הניתוח.

אני מקיים מספר פגישות יעוץ ונותן זמן לעיכול המידע ומענה על שאלות. הפגישות נערכות באוירה נינוחה אשר אני נגיש לכל פניה ושאלה.


תוצאות

תוצאה טובה של ניתוח פלסטי נמדדת קודם כל בשביעות רצון של המטופל/ת וביכולת שלי כמנתח להגשים את הציפיות הגלויות והפחות גלויות של המנותח/ת.

עד היום אין מדד אובייקטיבי המודד את מידת הצלחת הניתוח הפלסטי.

כל מנתח פלסטי מכיר מנותח/ת עם תוצאה בינונית על פי המדדים האוביקטיביים המרוצה ״עד הגג״ ולעומת זאת מנותח/ת עם תוצאה מושלמת על פי המדדים האובייקטיביים שאינו/אינה מרוצה.

חשוב לציין שהתוצאה הסופית של ניתוח פלסטי נקבעת לאחר מספר חודשים (מקובל לדבר על 6-12 חודשים).

השלב הראשון לאחר הניתוח הינו שלב מאד בעייתי בהערכת התוצאה הן על ידי המנותח/ת והן על ידי המנתח. באיזור הניתוח קיימת עדיין נפיחות, סימני שטף דם, שינויים בתחושה ותפרים פנימיים שעדיין לא נספגו. אזור הניתוח לעיתים מתוח, רגיש והרקמות עדיין לא עברו את תהליך ההסתגלות. הגוף כולו נמצא בתהליך של תגובה מטבולית והורמונלית לניתוח.

תהליך הריפוי הפנימי, ההצטלקות הפנימית והחיצונית לוקחים זמן רב. בתקופה זו יתכן והתוצאה תראה לא סימטרית והאזור המנותח יהיה נוקשה יותר. בחלק מהניתוחים הגדולים יותר ישנה ירידה בהמוגלובין הגורמת לתחושה של חולשה ועייפות זמנית.

דווקא בתקופה ראשונית שלאחר הניתוח בה המנותח הינו/הינה בשיא הדריכות והרגישות לגבי התוצאה, התוצאה הנראית לעין הינה ראשונית בלבד. תקופה זו מאופיינת פעמים רבות ברגישות יתר להערות מהסביבה (שלא תמיד תמכה ברצון לבצע שינוי) המגובים בכאב ורגישות פיזית באזור הניתוח.

בתקופה זו נדרשת תמיכה רבה ומעקב צמוד תוך הבנה עמוקה של התהליכים הפיזיים והנפשיים. שלב הביניים הינו השלב בו מתהווים תהליכי הריפוי הפנימיים בדרך לתוצאה הסופית. זהו תהליך איטי, הנמשך מספר חודשים, תהליך של ריפוי והסתגלות בדרך לשביעות הרצון מהניתוח. גם בשלב זה נדרש מעקב, תמיכה, סבלנות והבנה מצד המנתח. גם כאן הקשר הטוב שנירקם בין המנתח למנותח לפני הניתוח הינו הבסיס להצלחת התהליך כולו בדרך לשביעות הרצון.

דרך אחת בה ניתן לחלק את התוצאות של הניתוחים הפלסטיים הינה לתוצאות זמניות ולתוצאות קבועות. ניתוחי האף, ניתוחי הגדלת חזה, ניתוחי הקטנת חזה, מתיחת בטן ואחרים מאופיינים בשינוי קבוע הנשמר לאורך שנים רבות מאוד – ניתן לומד לתמיד.

לעומתם ניתוחי מתיחת פנים וניתוחים אחרים הקשורים לטיפול בתהליכי ההזדקנות (טיפול בקמטים) מאופיינים בשינוי זמני – לא מכיוון שאינם יעילים אלא מכיוון שתהליכי ההתבגרות וההזדקנות ותהליכים ביולוגים אחרים אינם ניתנים לעצירה.

גם חומרים בהם אנו משתמשים בכרורגיה פלסטית מתחלקים לחומרים בעלי השפעה זמנית וחומרים בעלי השפעה קבועה. חשוב מאוד להבין זאת בשלב הציפיות מהניתוח. תוצאת הניתוח ואיכותה לאורך זמן קשורה גם בנתונים האישיים של הרקמות, האיברים ואיכות הריפוי של כל מנותח ומנותחת.

כל טיפול פלסטי משאיר סימנים/צלקות כחלק מהתוצאה. בדרך כלל הסימן (החתך,הצלקת) הינו עדין ועם הזמן מטשטש. האיכות של הסימן נקבעת על ידי מיקומו, הטכניקה הניתוחית אך יותר מכך על ידי הנטיה האישית.

ניתן לחלק את תוצאות הניתוחים הפלסטים גם על פי רמת שביעות הרצון של המנותח/ת. על פי ניסיוני, בבסיס שביעות הרצון עומדת ההבנה העמוקה של המנותח את תהליך השינוי אותו הוא/היא אמורים לעבור כפי שניסיתי לפרטו להלן.

בבסיס עומד הקשר הטוב והישיר ויחסי אמון בין המנתח למנותח/ת.

יחסי ציבור, הופעה באמצעי התקשורת, קליניקות מפוארות, סוללת מזכירות ומתאמות אינם יכולים להחליף את הקשר האישי בין המנתח למנותח/ת בכל שלבי התהליך. קשר זה מאפשר גם במצבים המועטים בהם קיימת אכזבה מהתוצאה, לשקול בצורה בוגרת, תוך לקיחת אחריות הדדית את הצורך ואת האפשרות לבצע שיפור/תיקון של התוצאה.